Jakie buty na zimę?

Buty zimowe powinny być ładne, modne i ciepłe. Poza tym powinny mieć w miarę stabilną podeszwę, aby chronić przed upadkiem na śniegu lub lodzie. Teoretycznie wszystko się zgadza, jednak trudno dziwić się paniom, że najczęściej wybierają kozaki na wysokim obcasie lub szpilce.

Również tej zimy będą one zdecydowanie modne. Najlepiej, żeby były bardzo wysokie i dobrze dopasowane do nogi. Tego typu buty świetnie wyglądają do krótkiej spódniczki, ale także do obcisłych spodni i legginsów. Można je włożyć do długiego swetra noszonego jako sukienka czy tunika.

Sezon 2010/2011 będzie zdominowany także przez botki. Są to buty sięgające do kostki. Bardzo wygodnie ubiera się je do spodni. Oczywiście mogą być noszone także do spódnicy, ale jest to opcja zarezerwowana dla smukłych i długonogich kobiet, gdyż optycznie skraca nogi. Szczególnie modne będą botki z koronką i na szpilce. Nie jest to może idealne rozwiązanie na mroźne dni i wieczory, jednak czasami można po prostu skorzystać z taksówki…

Bardzo dobrze widziane będą różnego rodzaju ozdoby na butach – sprzączki, sznurowania oraz futerko. Tak zwane foki, czyli buty w całości pokryte futrem będą na pewno mocną konkurencją dla butów z koronką. Natomiast jeśli chodzi o kolorystykę klasyczna czerń zostanie zdominowana przez cieplejsze kolory. Przede wszystkim brąz i jego wszystkie odcienie.

Jeśli chodzi o obuwie męskie najmodniejsze będą kozaki do kostki oraz eleganckie półbuty. Tego typu buty dobrze nosi się do garnituru. Ważne aby dobrać też właściwy ich kolor. Buty powinny być odpowiednio ocieplone od wewnątrz.

Dodaj komentarz