Spódnice zimowe

Wbrew pozorom spódnice są często i chętnie noszone również podczas chłodniejszych miesięcy zimowych. Oczywiście są one zrobione z innych materiałów niż te ubierane podczas letnich upałów. Niektóre panie po prostu najlepiej czują się w spódnicach i sukienkach, a spodnie wkładają tylko po domu czy podczas uprawiania sportu. Zimowe spódnice mogą mieć też różne fasony. Jedne z nich pomagają podkreślić długie i zgrabne nogi, inne wręcz je maskują. Co, lubiące nosić spódnice panie, będą mogły założyć na siebie tej zimy?

Zawsze modne i mile widziane są spódnice mini w połączeniu z wysokimi kozakami. Tego typu spódniczki robione są zwykle z ciepłych dzianin. Mogą być też uszyte z jeansu lub sztruksu, ale wtedy na pewno przyda się ciepła podszewka. Jeśli chodzi o krój mogą być zarówno proste, jak i rozszerzane ku dołowi. Ważne, aby buty były rzeczywiście dobrze dobrane do tak krótkiej spódniczki. Botki do kostek skracają optycznie nogi.

Zupełnie przeciwnym rodzajem tego typu ubrań damskich są długie, wełniane spódnice. W połączeniu z długim swetrem, szalem i ciekawą biżuterią tworzą oryginalny styl, kojarzący się z bohemą artystyczną. Wiele młodych kobiet woli właśnie takie ubrania niż seksowne, krótkie spódniczki.

Poza tym są jeszcze spódnice o średniej długości. Sięgają do kolan albo za kolana. Najlepiej ubrać do nich kozaki lub oficerki. Jest to taki rodzaj ubrania, który dobrze sprawdza się w pracy, na oficjalnych spotkaniach i przyjęciach rodzinnych.

One Comment

  1. Joanna 11 listopada 2010 18:43 Odpowiedz

    Gdzie mogę kupić w Warszawie długie do pół łydki lub do kostki spódnice na wiosnę, jesień i zimę?? Ta w kratę na zdjęciu jest idealna! Potrzebuję nierozkloszowanych w właśnie coś w stylu spódnica „ryba” spódnicę. Oszaleć można od tych krótkich mini. Przecież nie na wszystkich pasują i nie wszyscy chcą pokazywać nogi.
    Joanna

Dodaj komentarz