Znani projektanci

Z pewnością jakimś wyznacznikiem wielkości projektanta mody jest to, że jego nazwisko kojarzy się z modą nawet osobom, które nigdy się nią nie interesowały. Jest tak na pewno w przypadku projektantów takich jak Gianni Versace,  Coco Chanel, Calvin Klein, Jean Paul Gaultier, Giorgio Armani, Valentino. Chociaż niektórzy już nie żyją stworzyli nieśmiertelne marki.

Również w Polsce dzieje się coraz więcej jeśli chodzi o projektowanie i pokazy mody. Na pewno dość znaną postacią w świecie mody stał się Maciej Zień. Z jego projektów chętnie korzystają różne znane osoby ze świata filmu, muzyki, polityki i oczywiście mody. Jeśli chodzi o trendy na sezon jesienno-zimowy Maciej Zień proponuje… suknie. Na jednym z ostatnich pokazów zaprezentował kolekcję sukni w stonowanych kolorach, były długie i krótkie, marszczone i drapowane… na pewno można wybrać coś na Sylwestra.

Jeśli chodzi o typowo zimowe ubrania projektanci nie prezentują raczej modeli w puchowych kurtkach, czapkach i szalikach. Chętniej pokazują modne dodatki zimowe przemycone pomiędzy bardziej efektownymi kreacjami. Gruby sweter będzie lepiej zauważalny, kiedy modelka ubierze do niego tylko rajstopy i kozaki. Ciepła czapka ubrana do zwiewnej sukni może wyglądać naprawdę ciekawie i robić duże wrażenie.

Oprócz pomysłu na nową kolekcję projektant musi też zastanowić się jak ją zaprezentować, żeby efekt był naprawdę piorunujący. W końcu jest on artystą, który ma swoją wizję. Dlatego ma pełne prawo zasugerować, że w tym roku rolą najmodniejszych ciuchów na zimę nie koniecznie będzie tylko grzanie… zupełnie inną kwestią jest to, czy ubrania prezentowane na wybiegu podczas pokazu mody nadają się w ogóle do noszenia na co dzień…